PoznajmyS

Doktorka

Nazywam się Natalia Schmidt-Polończyk i jestem doktorem nauk technicznych. Pracuję na Akademii Górniczo-Hutniczej na stanowisku adiunkta. Naukowo zajmuję się bezpieczeństwem podczas ewakuacji, bezpieczeństwem w tunelach komunikacyjnych, badam zachowania i role ludzkie podczas pożarów. Pracę doktorską obroniłam w tematyce wentylacji i bezpieczeństwa w tunelach komunikacyjnych. Jestem autorką wielu opracowań naukowych w tym zakresie. Brałam udział w pracach projektowych wentylacji w tunelu pod Luboniem Małym. Jestem pomysłodawczynią oraz współautorką pierwszych w Polsce badań naukowych ewakuacji podczas pożaru z udziałem ludzi w rzeczywistych tunelach drogowych. Doświadczenie i wiedzę zdobywałam w Austrii i Hiszpanii podczas staży naukowych. Posiadam również uprawnienia Inspektora Pracy BHP.

Tutorka

W swojej pracy zajmuję się również dydaktyką. Moje doświadczenie opiera się na ponad 10 letniej pracy wykładowcy na Akademii Górniczo-Hutniczej. Szczególną uwagę podczas zajęć zwracam na angażujące metody nauczania oraz na praktyczny aspekt zdobywanej przez studentów wiedzy. Świadomość i potrzeba własnego rozwoju, zdobywania wiedzy i narzędzi by dobrze kształcić, spowodowały, że zostałam certyfikowaną tutorką akademicką. Kompetencje zdobywałam w Collegium Wratislaviense, skończyłam również kurs z autoprezentacji. Ponieważ bardzo ważny jest dla mnie ciągły rozwój jestem na ostatniej prostej do zostania trenerką interpersonalną.

Prywatnie

Prywatnie jestem energiczną osobą, aktywną  i zaangażowaną społecznie. Dbam o zieleń i kulturę w dzielnicy V Krakowa działając jako radna Krowodrzy. Kocham zwierzęta, dlatego czynnie wspieram lokalne inicjatywy pomocy zwierzakom oraz sama organizuję różne akcje. Angażuję się w sprawy Krakowa,  jestem szefową think tanku klubu radnych i stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców. Z wielką pasją jeżdżę konno, w wakacje żegluję, a jak tylko mogę wracam na parkiet, wspominając przygodę z tańcem towarzyskim. W wolnych chwilach gram w planszówki, maluję i zgłębiam wiedzę w zakresie malarstwa z okresu Młodej Polski.