CZYM SIĘ ROŻNI TUTORING ROZWOJOWY OD AKADEMICKIEGO

Na wstępie pamiętaj – możesz wybrać, który wymiar chcesz rozwijać.  Czy chcesz postawić na swój rozwój osobisty, czy będzie to konkretny kierunek dziedziny, w której będziesz pogłębiać wiedzę. Twój Tutor zapewne sam wybada, w którym kierunku podążycie.  

Zatem czym się różni tutoring akademicki od rozwojowego? I który wybrać? 
Już wyjaśniam.

Tutoring akademicki to nic innego jak pogłębianie własnych zainteresowań naukowych albo po prostu zdobywanie nowej wiedzy w dziedzinie ,która Cię interesuje. Najważniejsze to zdefiniować obszar Twoich zainteresowań. Tutor zrobi to na pierwszych spotkaniach i wspólnie ustalicie kierunek rozwoju. Kolejnym krokiem jest praca „domowa”, czyli Twoja indywidualna praca, polegająca na napisaniu eseju na zadany przez tutora temat. Nie zdziw się jak temat będzie sformowany w zaczepny sposób 😉 To pomoże Ci dobrać odpowiednie argumenty, pokazujące Twoje postrzeganie danego zagadnienia.  Na kolejnym spotkaniu (gdy przygotujesz swój esej) spodziewaj się ciekawej i inspirującej dyskusji. Gdy wyczerpiecie temat, Tutor zada nowy – do rozpracowania w podobny sposób. Spodziewaj się ok. 8-10 spotkań w semestrze – choć te warunki zostaną ustalone z Tobą indywidualnie.  Dodam jeszcze ważną rzecz – tutoring akademicki w doskonały sposób rozwinie Twoją umiejętność krytycznego myślenia, dyskusji i argumentacji opartej na faktach – nie na opinii. Jest to doskonała forma rozwoju i przyjemności intelektualnej.

Tutoring rozwojowy – tutaj mocno popracujesz nad sobą. Tutor przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi pomoże Ci lepiej poznać siebie. Odkryjesz lub rozwiniesz przede wszystkim swoje mocne strony i talenty, co znacznie ułatwi Ci życie oraz pozwoli w przyszłości na podejmowanie świadomych decyzji, wyborów i działań, w których możesz być świetny(a). Poznasz te dziedziny, czynności lub aktywności, które przynoszą Ci radość – tzw. FLOW, które prowadzi do dobrostanu psychicznego i po prostu poczucia szczęścia. Popracujecie nad swoim „gremlinem” , czyli wewnętrznym hamulcem, który blokuje Cię od podejmowania wyzwań i rzeczy, o których być może marzysz . Poznasz metody, dzięki którym będziesz mógł(a) osiągać swoje cele. Tutoring rozwojowy to także praca nad słabymi stronami, z których możesz uczynić pożytek. Pamiętaj, rozwój zaczyna się od poznania siebie.

Brzmi ciekawie? 
Zapraszam na tutoring z DoktorkąTutorką