3 rzeczy, które da Ci tutor!

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Zdobywanie wiedzy czy też praca nad własnym rozwojem w tutoringu opiera się na relacji tutor-podopieczny. Przewaga tej formy nad tradycyjnym sposobem edukacji polega na indywidualnym podejściu oraz dopasowaniu programu do potrzeb i zainteresowań studenta. Współpraca tutora z podopiecznym odbywa się podczas regularnych spotkań, na których omawiana jest samodzielna praca studenta na wcześniej zadany temat. Turorial to właśnie INDYWIDUALNE spotkania tutora z podopiecznym, gdzie cała uwaga skupiona jest na tutorancie.

KIERUNKOWSKAZ NA ROZWÓJ

Chęć rozwijania pasji, zainteresowań, zgłębiania wiedzy na dany temat, potrzeba rozwoju, czy też po prostu ciekawość świata to dobre powody do podjęcia tutoringu. Tutorial zaczyna się od procesu poznawczego. Tutor – osoba, która potrafi pokierować Twoim rozwojem, pierwsze spotkania poświęci na poznanie Ciebie. Skorzystasz z tego etapu, bo praca nad rozwojem zaczyna się od Twojej samoświadomości. By zrobić krok do przodu powinieneś/aś przede wszystkim poznać siebie. Na bazie tego procesu tutor pomoże wytyczyć kierunek, w którym Twój rozwój będzie postępował. W kolejnych etapach, w zależności od rodzaju tutoringu (rozwojowy czy też naukowy) cała praca skoncentrowana jest na odkrywaniu i rozwijaniu Twoich mocnych stron, talentów, potencjału lub/i rozwijaniu Twoich zainteresowań oraz zdobywaniu wiedzy.

INTELEKTUALNA PODRÓŻ

Dla poszukujących wiedzy, ciekawych i ciekawskich, aktywnych studentów tutoring przyniesie wiele korzyści m.in. przyjemność intelektualną. Indywidulana forma pracy tutoringu pomoże rozwinąć wiele kompetencji, bardzo przydatnych w dzisiejszej rzeczywistości, np. kreatywność, refleksyjność,  komunikatywność, umiejętność krytycznego myślenia oraz budowania relacji. Zestaw narzędzi, zdobyta wiedza, a także rozbudzona ciekawość podczas tutoriali wzbogacą Twój rozwój na studiach, podczas pisania pracy dyplomowej, w pracy naukowej i przede wszystkim w życiu zawodowym.